„Google“ naudojamų vietovių duomenų tipai

Įvairiuose „Google“ produktuose gali būti naudojama skirtingų tipų vietovių informacija.

Numanomos vietovės informacija – tai informacija, pagal kurią negalima nustatyti tikslios įrenginio vietos, bet galima spėti, kad domitės tam tikra vieta arba esate joje. Numanomos vietovės informacijos pavyzdys galėtų būti rankomis įvesta konkrečios vietos paieškos užklausa. Numanomos vietovės informacija naudojama įvairiai. Pvz., jei įvedate „Eifelio bokštas“, manome, kad galbūt norite matyti vietų netoli Paryžiaus informaciją, ir galime tai naudoti rekomendacijoms jums apie tas vietines vietas teikti.

Interneto srauto informacija, pvz., IP adresas, įprastai priskiriama pagal šalį sudarytais blokais, kad pagal ją būtų galima bent nustatyti įrenginio šalį ir atlikti tam tikrus veiksmus, pvz., teikti jums tinkamą paieškos užklausų kalbą ir lokalę. Ši informacija siunčiama kaip įprasta interneto srauto dalis.

Tam tikriems produktams, pvz., „posūkis po posūkio“ navigacijai „Google“ žemėlapiuose mobiliesiems, naudojama tikslios vietovės informacija. Įprastai naudojant šiuos produktus reikia pasirinkti įjungti pagal įrenginį nustatomos vietovės paslaugas, kurioms naudojama tokia informacija kaip GPS signalai, įrenginio jutikliai, „Wi-Fi“ prieigos taškai ir mobiliojo ryšio bokštų ID, kuri gali būti naudojama tiksliai vietovei gauti ar nustatyti. Po to galite pasirinkti išjungti pagal įrenginį nustatomos vietovės paslaugas. Be to, naudojant tam tikrus įrenginius ir (arba) programas gali būti teikiami papildomi šių pagal įrenginį nustatomos vietovės paslaugų vietovės valdymo nustatymai. Pvz., naudodami tam tikrus produktus galite pasirinkti, ar saugoti šias vietoves to produkto ar paskyros istorijoje.